Co dalej z parkiem na Kamieńcu?

Poniżej moja ostatnia interpelacja w sprawie parku na kamieńcu:

“Szanowny Panie Prezydencie, na podstawie zapisów Statutu Miasta Oświęcim, rozdział IV, §50, składam interpelację w sprawie zagospodarowania przestrzeni Parku Pojednania Narodów na oświęcimskim Kamieńcu.
W okolicach wyborów samorządowych w 2018 roku zakończyła się budowa 14-hektarowego parku na Kamieńcu. Według przedstawianych planów, miejsce to miało być ważną wizytówką miasta, m.in. ułatwiać spotkania oświęcimian oraz turystów odwiedzjących Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Urząd Miasta w 2018 roku intensywnie też informował, że w parku będą organizowane duże wydarzenia, w tym festiwale, a w rejonie ulicy Kamieniec zaplanowano też miejsce na ustawienie dużej sceny koncertowej. Koszt budowy parku na Kamieńcu wyniósł ok. 4 milionów złotych.
Minęło kilka lat. Dziś to miejsce kojarzy się najczęściej ze schroniskiem dla zwierząt, tzw. toaletą systemową, dość specyficznie wyglądającymi latarniami oraz pustymi łąkami. Panie Prezydencie, co się stało? To tutaj, jako mieszkańcy Oświęcimia, mieliśmy się przecież według Pana Prezydenta, spotykać z turystami oraz rozkoszować wielkimi wydarzeniami kulturalno-muzycznymi, a może i sportowymi…
W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:
• Jaki jest roczny koszt utrzymania tej przestrzeni (np. koszenie, sprzątanie, oświetlenie, ochrona, itd.)?
• Jaki jest roczny koszt utrzymania toalet znajdujących się w parku (np. sprzątanie, ochrona, koszt ogrzewania, wody, prądu)?
• Jakie działania zostały podjęte, aby na tym terenie zorganizować wydarzenie kulturalno-muzyczne w formacie ogólnopolskim lub europejskim?
• Jak działania zostały podjęte, w porozumieniu z Miejscem Pamięci Auschwitz, aby to miejsce odwiedzali zagraniczni turyście?
• Jaki ma Pan dalszy plan na skuteczne wykorzystanie tej przestrzeni? Jak według Pana można lepiej wykorzystać to miejsce?”

Autor: Jakub Przewoźnik